Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Testament u notariusza

tagi: gliwice, kancelaria, notariusz, prawnik, usługi prawnicze

(...) Każdy z nas na pewno zastanawiał się przynajmniej jeden raz w życiu co będzie po naszej śmierci. Oczywiście można rozważać aspekt teologiczny i filozoficzny, jednakże o wiele bardziej ludzi interesuje to, co stanie się z majątkiem po tym, gdy ktoś odchodzi. Zbieramy pieniądze, nieruchomości, piękne przedmioty (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2017-10-30

Testament u notariusza

Prawnik online

tagi: prawo, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Każdy z nas powinien mieć dostęp do porad prawnych. Jednak bardzo często okazuje się, że cena usług prawniczych przekracza nasze możliwości finansowe. Jednak dla chcącego, nic trudnego. W sieci znajdziemy wiele serwisów oferujących bezpłatne porady prawne. Prawnik odpowie na wszelkie nasze pytania, rozwieje wątpliwości, doradzi najlepsze rozwiązania. Co więcej uczyni to za pośrednictwem internetu, a nas ominą wszelkie koszty związane z dojazdem do kancelarii prawnej. W sieci bardzo łatwo znajdziemy profesjonalistów z zakresu prawa, bez względu na to czy mieszkamy w (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2015-01-04

Prawnik online

Kiedy i po co do notariusza?

tagi: notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Wśród wielu zawodów prawniczych znajdziemy między innymi notariusza. Wielu Polaków nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, w jakich sytuacjach należy korzystać z usług notariusza i czym tak na prawdę różni się on od adwokata. Czy notariusz zawsze może zastąpić adwokata i jakie koszty przyjdzie nam ponieść w związku ze skorzystaniem z jego usług?Podstawowym zadaniem notariusza jest tworzenie tak zwanych aktów notarialnych - dokumenty sporządzone w formie aktu notarialnego, tj. uwierzytelnione przez notariusza i tworzone przez niego w obecności stron, mają nie tyle większą moc dowodową (w polskim prawie wszystkie dowody użyte w procesie zawsze mają taką (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2014-09-10

Kiedy i po co do notariusza?

Prawo a rodzina

tagi: adwokat, kancelaria, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Prawo ingeruje w wiele dziedzin naszego życia. Musimy się w nim odnajdywać i funkcjonować w zgodzie z przepisami - jedynie one tak naprawdę normalizują nasze stosunki z otoczeniem, chronią przed samowolą i anarchią. Prawu podlega również rodzina. W stosunki rodzinne ingeruje ono coraz głębiej i coraz częściej. Ponieważ nieznajomość prawa szkodzi, a zaznajomienie się z (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2014-07-26

Prawo a rodzina

Jak napisać dobry sprzeciw od nakazu zapłaty

tagi: nakaz zapłaty, notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Wbrew pozorom napisanie sprzeciwu nakazu zapłaty jest bardzo proste. Najważniejszą kwestią w tym wypadku jest przestrzeganie terminu (na złożenie sprzeciwu mamy dwa tygodnie od momentu otrzymania nakazu zapłaty) i użycie odpowiednich argumentów w celu zakwestionowania roszczeń jakich domaga się powód. Istnieje kilka możliwości, aby podważyć nakaz zapłaty. Należą do nich: przedawnienia (którym ulega spora liczba roszczeń), spełnienie roszczenia (gdy pozwany uregulował roszczenia, (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2014-06-15

Jak napisać dobry sprzeciw od nakazu zapłaty