Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Kancelaria prawna - oferta dla firm i osób

tagi: kancelaria, prawo, radca prawny, usługi prawne

(...) Powszechnie wiadomo, że nieznajomość przepisów prawa nie zwalnia z ich przestrzegania. W życiu codziennym bardzo często dochodzi do sytuacji, w których interpretacja obowiązującego prawa przysparza wielu trudności. Właśnie dlatego konsultacja prawna stanowi niezastąpioną pomoc nie tylko dla firm i spółek handlowych, ale także dla osób fizycznych. Kancelaria prawna w (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2014-11-01

Kancelaria prawna - oferta dla firm i osób