Kategorie

Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2017-10-30

Testament u notariusza
Każdy z nas na pewno zastanawiał się przynajmniej jeden raz w życiu co będzie po naszej śmierci.

Oczywiście można rozważać aspekt teologiczny i filozoficzny, jednakże o wiele bardziej ludzi interesuje to, co stanie się z majątkiem po tym, gdy ktoś odchodzi. Zbieramy pieniądze, nieruchomości, piękne przedmioty oraz różnorakie kolekcje przez kilkadziesiąt lat, a potem musimy się ich pozbyć na czyjąś rzecz. 
Warto jednak postarać się o to, aby nasz z trudem zbierany dobytek dostał się w ręce osób, które szanujemy, lubimy, kochamy lub podziwiamy. Właśnie dlatego większość osób decyduje się na spisanie testamentu. Kancelaria notarialna w Gliwicach oferuje pomoc przy sporządzeniu aktu oraz postara się o to, by w razie śmierci ostatnia wola umarłego została niezwłocznie wykonana. Nikt nie będzie w stanie podważyć testamentu, gdyż będzie mieć moc aktu prawnego wykonanego w pełni świadomie przez osobę zlecającą jego napisanie.
Pozwala to zaoszczędzić rodzinie wielu kłótni, przykrości oraz komplikacji, a przecież na pewno nikt odchodzący z tego świata nie chciałby po sobie pozostawić niejasnych sytuacji powodujących szarpaninę o dom lub działkę. Notariusz w Gliwicach doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak jest to ważne, więc postara się, by dokument był jak najbardziej czytelnie napisany, a jednocześnie dalej był prawomocny w świetle prawa. Skorzystanie z pomocy profesjonalisty nie jest wstydem, a racjonalną decyzją, dlatego warto zastanowić się nad tym podczas spisywania swojej ostatniej woli.
Więcej informacji: http://gliwice-notariusz.pl

Fotografie:


usługi prawnicze
kancelaria
prawnik
notariusz
gliwice