Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Fachowe porady prawne gwarancją dobrej firmy

tagi: adwokat, kancelaria, notariusz, prawnik, radca prawny

(...) Firma, która funkcjonuje prawidłowo wymaga właściwego zarządzania. To właśnie zarząd jest odpowiedzialny za to, że każdy z pracowników pracuje produktywnie i przedsiębiorstwo przynosi pokaźne profity. Zarządzanie firmą jest jednak trudnym wyzwaniem, które wymaga nie lada umiejętności. Trzeba wszakże zadbać o bardzo wiele różnych kwestii i szczegółów.Jedną z (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2017-06-11

Fachowe porady prawne gwarancją dobrej firmy

Regulamin e-sklepu - rozsądek czy głupota?

tagi: notariusz, prawo, radca prawny

(...) W życiu codziennym z każdej strony, w każdej dziedzinie, otoczeni jesteśmy przez zbiory różnorodnych przepisów zamieszczonych w ustawach, kodeksach, rozporządzeniach czy innych dokumentach. Ich zadaniem jest regulowanie zasad naszego życia i postępowania. Wskazują akceptowalne i pożądane postępowania i określają zachowania nieakceptowalne, podlegające zazwyczaj karom. Wszystko po to, by każdy miał jasność obowiązujących przepisów, by znał swoje obowiązki, ale i prawa. Odnosi się to również do kwestii zakupów. I o ile oddać, wymienić czy reklamować produkt w sklepie stacjonarnym jest znacznie łatwiej, o tyle sklepy internetowe rządzą się swoimi prawami. I właśnie po to, by zadbać o jasność zakupów, zabezpieczyć sklep (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2015-06-30

Regulamin e-sklepu - rozsądek czy głupota?

Różnice między prawnikiem a radcą prawnym

tagi: notariusz, prawo, radca prawny

(...) Szukanie pomocy w kwestiach prawnych powoduje, że trafia się do kancelarii adwokackiej . Jednak nie tylko adwokat może udzielać konkretnych pomocy prawnych, do dyspozycji pozostają również radcy prawni. Czy są różnice w tych dwóch zawodach, czy usługi oferowane przez radcę prawnego będą miały identyczny wymiar jak te przygotowane przez prawnika? Czym różnią się od siebie ci dwaj specjaliści z zagadnień prawnych.Adwokat w toku swojej pracy może udzielać rozmaitej pomocy, najczęściej będzie to sporządzanie opinii prawnych, opracowanie odpowiednich aktów prawnych, kompleksowe poradnictwo w zakresie określonego typu prawa. Dodać należy naturalnie fakt, że prawnik ma pełne prawo (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2015-01-26

Różnice między prawnikiem a radcą prawnym

Prawnik online

tagi: prawo, radca prawny, usługi prawnicze

(...) dużym mieście czy malutkiej miejscowości. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę 'porady prawne Łódź' i otrzymujemy setki wyników. Problem możemy mieć jedynie z wyborem konkretnego prawnika. W sieci warto poszukiwać wiadomości na temat poszczególnych adwokatów, radców prawnych, notariuszy czy kancelarii prawnych. Doskonałym źródłem informacji mogą być ich strony internetowe. Spróbujmy znaleźć opinie osób korzystających z usług danego prawnika. Skorzystajmy w tym celu z portali społecznościowych. Mając określone problemy prawne możemy również (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2015-01-04

Prawnik online

Kancelaria prawna - oferta dla firm i osób

tagi: kancelaria, prawo, radca prawny, usługi prawne

(...) prawo spółek handlowych,- opracowywanie dokumentów korporacyjnych spółki,- sporządzanie i opiniowanie umów handlowychi wiele innych.Kancelaria Radcy Prawnego świadczy również porady prawne (stałe i doraźne) dla osób fizycznych. W ich zakres wchodzą:- porady z zakresu prawa cywilnego: sporządzanie i opiniowanie umów, sporządzanie wniosków o stwierdzenie nabycia spadku, (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2014-11-01

Kancelaria prawna - oferta dla firm i osób

Kiedy i po co do notariusza?

tagi: notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

(...) samą moc), co w wielu przypadkach ułatwiają dochodzenie swoich praw. Wiele przepisów polskiego prawa wymaga również zachowania formy aktu notarialnego pod rygorem nieważności danej czynności prawnej - chociażby sporządzenie testamentu (jeżeli nie będzie spełniał innych form sporządzenia ostatniej woli).Najczęściej omijamy szerokim łukiem wszelkie agencje notarialne bojąc się kosztów usług notariuszy. Wbrew powszechnej opinii nie mogą oni żądać od nas dowolnych kwot, gdyż rozporządzenie ministerialne ściśle reguluje kwoty określonych czynności notarialnych. Co prawda nie są to kwoty podane co do złotówki, ale mieszczące się w pewnej (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2014-09-10

Kiedy i po co do notariusza?

Prawo a rodzina

tagi: adwokat, kancelaria, radca prawny, usługi prawnicze

(...) sądzie jednego z małżonków w sprawach rozwodowych (rozwód bez orzekania o winie lub rozwód z takim orzeczeniem), o opiekę nad dziećmi czy podział majątku. Z racji wykonywanego zawodu adwokat staje się więc jednym z aktywnych uczestników procesu rozpadu rodziny, choć sam nie ma oczywiście mocy sprawczej. Pomoc prawna w sprawach z zakresu prawa rodzinnego niuanse prawne mają (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2014-07-26

Prawo a rodzina

Jak napisać dobry sprzeciw od nakazu zapłaty

tagi: nakaz zapłaty, notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Internecie naprawdę mnóstwo. W sprzeciwie do nakazu zapłaty znajdziemy na pewno takie elementy jak np. miejscowość i data które są konieczne w tego typu formularzach. Pisząc sprzeciw o którym mowa musimy określić osobę będącą powodem oraz pozwanym a także nazwę sądu do którego się zwracamy. Na samym końcu znajdujemy miejsce na uzasadnienie oraz własnoręczny podpis. W uzasadnieniu musimy określić  wypisać przyczynę sporu. Łatwo się domyślić , że w tego typu dokumentach (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2014-06-15

Jak napisać dobry sprzeciw od nakazu zapłaty