Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Mediacje w życiu rodzinnym

tagi: psychoterapeuta, psychoterapia

(...) Życie w rodzinie nie zawsze przebiega bezproblemowo, zaś konflikty rodzinne to najtrudniejszy rodzaj sporów. Konflikty między małżonkami, problemy z dziećmi, spory rówieśnicze to wszystko problemy, które można rozwiązać na drodze mediacji. Mediacje to sposób rozwiązywania sytuacji konfliktowych, w których bierze udział mediator. Celem mediacji jest osiągnięcie porozumienia, które będzie satysfakcjonowało obie strony. Gdy próbujemy samodzielnie rozwiązywać problemy często dochodzimy do momentu, w którym trafiamy na mur, którego nie da się przebić. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest zaproszenie do rozmów mediatora, który jako osoba bezstronna i bezpośrednio niezaangażowana potrafi zachować obiektywizm i doprowadzić do rozwiązania sporu.Mediatorem w sprawach cywilnych może zostać nieomal każdy. Wymagania zaczynają się w momencie, kiedy mediator chce się zajmować sprawami karnymi lub nieletnimi. Mediatorem w sprawach nieletnich może być osoba, która ma ukończone 26 lat, ukończyła studia psychologiczne, najlepiej, aby to była psychologia dziecięca, ewentualnie pedagogika lub socjologia oraz posiada doświadczenie w wychowywaniu dzieci. Idealnym kandydatem będzie (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2020-07-05

Mediacje w życiu rodzinnym