Kategorie

Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2014-07-26

Prawo a rodzina
Prawo ingeruje w wiele dziedzin naszego życia.

Musimy się w nim odnajdywać i funkcjonować w zgodzie z przepisami - jedynie one tak naprawdę normalizują nasze stosunki z otoczeniem, chronią przed samowolą i anarchią. Prawu podlega również rodzina. W stosunki rodzinne ingeruje ono coraz głębiej i coraz częściej.

Ponieważ nieznajomość prawa szkodzi, a zaznajomienie się z przepisami wymaga sporych nakładów pracy, predyspozycji intelektualnych i czasu powszechnie korzystamy z usług adwokatów. Adwokat a rodzina Adwokat może świadczyć pomoc prawną rodzinie jako podstawowej komórce społecznej np. reprezentując ją przed urzędami i państwem jako takim.

Najczęściej jednak typowa pomoc adwokacka sprowadza się do pomocy prawnej i reprezentacji w sądzie jednego z małżonków w sprawach rozwodowych (rozwód bez orzekania o winie lub rozwód z takim orzeczeniem), o opiekę nad dziećmi czy podział majątku. Z racji wykonywanego zawodu adwokat staje się więc jednym z aktywnych uczestników procesu rozpadu rodziny, choć sam nie ma oczywiście mocy sprawczej.

Pomoc prawna w sprawach z zakresu prawa rodzinnego niuanse prawne mają równie duże znaczenie, jak w każdym innym postępowaniu sądowym. Korzystanie z pomocy adwokatów jest jak najbardziej uzasadnione. Przyjęło się sądzić, że pomoc ta zabezpiecza jedynie interesy jednej strony, jednak w gruncie rzeczy umożliwia ona utrzymanie porządku prawnego i może służyć każdej ze stron.

Profesjonalną pomoc prawną w sprawach rozwodowych świadczy Adwokat z Wrocławia.


 • Mecenas.biz
  Kancelaria Adwokacka Karolina Szulc - Nagłowska
  ul. Świebodzka 4a/5
  50-046 Wrocław
  tel. +48 609 000 099
  e-mail: kancelaria@mecenas.biz

  http://www.mecenas.biz

Fotografie:


usługi prawnicze
kancelaria
radca prawny
adwokat