Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Regulamin e-sklepu - rozsądek czy głupota?

tagi: notariusz, prawo, radca prawny

(...) przed nieuczciwymi klientami, i w drugą stronę, zabezpieczyć klientów przed nieuczciwymi sprzedawcami, tworząc sklep internetowy niezbędnym jest stworzenie jego regulaminu. Co zawierać powinien regulamin sklepu?regulamin sklepu internetowego powinien:- jasno wskazywać moment, w którym dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży;- jasno opisywać dostępne metody dostawy i płatności;- informować o terminie, w którym Klient ma możliwość odstąpienia od umowy (jest to okres minimum 10 dni);- jasno określać warunki rezygnacji;- informować o prawie do reklamacji, wraz z opisem procedury reklamacyjnej;- jasno wskazywać przypadki, gdy odstąpienie od umowy przez Klienta nie będzie możliwe.W celu powyższego oraz innych, nie mniej ważnych kwestii, (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2015-06-30

Regulamin e-sklepu - rozsądek czy głupota?

Różnice między prawnikiem a radcą prawnym

tagi: notariusz, prawo, radca prawny

(...) do występowania przed sądami, reprezentowania swoich klientów w różnych urzędach. Jak z kolei prezentuje się w praktyce rola radcy prawnego, czy są jakieś różnice w postrzeganiu prawnika i radcy prawnego? Każdy kto prowadzi praktykę radcy prawnego stoi na tym poziomie co adwokaci jednak są dwie ważne kwestie rozróżniające owe specjalizacje. Pierwsza z nich to kwestia zatrudnienia. Radca może mieć zatrudnienie w firmie którą reprezentuje, może świadczyć usługi w przedsiębiorstwach na podstawie umowy o pracę. Adwokaci nie mają takich praw, muszą zrzeszać się w kancelariach. Sprawa numer dwa kwestie reprezentowania klientów przed obliczem temidy. Radca prawny nie ma (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2015-01-26

Różnice między prawnikiem a radcą prawnym

Prawnik online

tagi: prawo, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Każdy z nas powinien mieć dostęp do porad prawnych. Jednak bardzo często okazuje się, że cena usług prawniczych przekracza nasze możliwości finansowe. Jednak dla chcącego, nic trudnego. W sieci znajdziemy wiele serwisów oferujących bezpłatne porady prawne. Prawnik odpowie na wszelkie nasze pytania, rozwieje wątpliwości, doradzi najlepsze rozwiązania. Co więcej uczyni to za pośrednictwem internetu, a nas ominą wszelkie koszty związane z dojazdem do kancelarii prawnej. W sieci bardzo łatwo znajdziemy profesjonalistów z zakresu prawa, bez względu na to czy mieszkamy w (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2015-01-04

Prawnik online

Kancelaria prawna - oferta dla firm i osób

tagi: kancelaria, prawo, radca prawny, usługi prawne

(...) Opolu oferuje usługi, w zakres których wchodzą porady prawne i stała obsługa prawna zarówno dla osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych.Zakres obsługi firm i spółek handlowych obejmuje:- zarówno stałą, jak i doraźną pomoc prawną,- kompleksową obsługę przy zakładaniu spółek każdego rodzaju,- sporządzanie dokumentacji spółek działających w oparciu o (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2014-11-01

Kancelaria prawna - oferta dla firm i osób