Kategorie

Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2015-01-04

Prawnik online
Każdy z nas powinien mieć dostęp do porad prawnych.

Jednak bardzo często okazuje się, że cena usług prawniczych przekracza nasze możliwości finansowe.

Jednak dla chcącego, nic trudnego. W sieci znajdziemy wiele serwisów oferujących bezpłatne porady prawne. Prawnik odpowie na wszelkie nasze pytania, rozwieje wątpliwości, doradzi najlepsze rozwiązania. Co więcej uczyni to za pośrednictwem internetu, a nas ominą wszelkie koszty związane z dojazdem do kancelarii prawnej.

W sieci bardzo łatwo znajdziemy profesjonalistów z zakresu prawa, bez względu na to czy mieszkamy w dużym mieście czy malutkiej miejscowości. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę 'porady prawne Łódź' i otrzymujemy setki wyników. Problem możemy mieć jedynie z wyborem konkretnego prawnika.

W sieci warto poszukiwać wiadomości na temat poszczególnych adwokatów, radców prawnych, notariuszy czy kancelarii prawnych. Doskonałym źródłem informacji mogą być ich strony internetowe. Spróbujmy znaleźć opinie osób korzystających z usług danego prawnika. Skorzystajmy w tym celu z portali społecznościowych.

Mając określone problemy prawne możemy również skorzystać z forum o tematyce prawniczej. Wystarczy zalogować się i zadać pytanie w poście. Odpowiedź otrzymamy w błyskawicznym tempie.

Nasi ustawodawcy powinni dążyć do tego, aby ceny usług prawniczych nie stanowiły swego rodzaju barykady w dostępie do pomocy prawnej. Przecież każdy z nas może wpaść w tarapaty, bardzo często nie z własnej winy, a konsekwencje mogą się za nami ciągnąć przez całe życie.

Fachowe porady adwokata świadczy Kancelaria Adwokacka Piotra Waśko w Pile. Kancelaria obsługuje klientów z Piły, a także oferuje wsparcie adwokata w Wałczu i Złotowie.


  • Kancelaria Adwokacka Piotr Waśko
    Adwokat w Pile, Złotowie i Wałczu
    al. Powstańców Wielkopolskich 1B/3
    64-920 Piła

    http://kancelaria-wasko.pl

Fotografie:


prawo
usługi prawnicze
radca prawny