Kategorie

Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2020-05-25

Powłoki antykorozyjne Peek
Aby zapewnić większą odporność na korozje metali typu stal lub innych, musimy zaopatrzyć się w odpowiednią powłokę antykorozyjną.

Najczęściej stosuje się w tym celu ocynk, ale jest to rozwiązanie drogie i nie zawsze tak dobre, jakby się mogło wydawać. Dlatego też stworzono specjalne powłoki przeciwdziałające korozji, które zapewniają o wiele lepszą ochronę i doskonale przylegają do powierzchni metalu. Inżynierowie opracowali materiał o nazwie Xylan, który doskonale nadaje się do wytwarzania takowych powłok. Trzeba tutaj jednak wspomnieć o ważnym fakcie, a konkretnie o dobrym nałożeniu powłoki na powierzchnię, która ma być chroniona, tylko w ten sposób możemy zapewnić, że korozja nie będzie mogła wdać się w powierzchnię stalową lub inną. Potrzebne jest zastosowanie specjalnych warstw pośrednich, aczkolwiek fachowcy którzy wiedzą jakie właściwości mają powłoki antykorozyjne, doskonale zdają sobie z tego faktu sprawę.

Powłoki możemy stosować niemal na każdym metalu. Może być to stal, miedź, aluminium i tak dalej. Doskonale nadadzą się do stosowania na elementach metalowych karoserii samochodowych, dzięki czemu będą one bardzo długo w nienaruszonym stanie. Żadna sól drogowa, kwaśne deszcze ani inne czynniki atmosferyczne nie będą w stanie uszkodzić takiej powierzchni przez wiele lat. W szczególności dobre do tych zastosowań są powłoki Peek, które charakteryzują się wyjątkowo dobrymi parametrami. Sprawdźmy więc dokładnie czym jest powłoka Peek. Jest to kilka warstw materiału Xylan, pomiędzy którymi zastosowano specjalne warstwy antyadhezyjne, dzięki czemu powłoka jest nie tylko doskonale odporna na korozję, ale również świetnie przylega do powierzchni. Podsumowując, jeśli chce się dobrze zabezpieczyć powierzchnie metalową przed rdzą, powłoki antykorozyjne są bardzo dobrym wyjściem z sytuacji.

Fotografie:


przemysł chemiczny
procesy chemiczne