Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Firma za granicą

tagi: polski adwokat w Niemczech, polski prawnik w Austrii, zakładanie spółki w Austrii

(...) W czasach wolnego rynku na Starym Kontynencie oraz swobodnego przepływu ludzi i kapitału, zakładanie firmy w kraju innym niż własna ojczyzna jest na porządku dziennym. Szczególnie chętnie korzystają z takiej możliwości przedsiębiorczy Polacy. Wielu z nich swoje biznesy prowadzi poza granicami. Wiedzą bowiem, że do założenia firmy wystarczy im dobry polski adwokat w Niemczech czy w innym kraju. Z pozoru może się wydawać, że działalność gospodarcza poza granicami kraju jest projektem bardzo trudnym do zrealizowania. Jedna w praktyce często okazuje się to (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2017-12-20

Firma za granicą