Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Testament u notariusza

tagi: gliwice, kancelaria, notariusz, prawnik, usługi prawnicze

(...) Kancelaria notarialna w Gliwicach oferuje pomoc przy sporządzeniu aktu oraz postara się o to, by w razie śmierci ostatnia wola umarłego została niezwłocznie wykonana. Nikt nie będzie w stanie podważyć testamentu, gdyż będzie mieć moc aktu prawnego wykonanego w pełni świadomie przez osobę zlecającą jego (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2017-10-30

Testament u notariusza

Fachowe porady prawne gwarancją dobrej firmy

tagi: adwokat, kancelaria, notariusz, prawnik, radca prawny

(...) się bowiem nieuczciwi klienci lub zleceniobiorcy, którzy nie wywiązują się należycie z zawartych w umowie zobowiązań. Wspomniane powyżej kwestie są właśnie tym, w czym może pomóc radca prawny.Ponadto, niesamowicie ważne jest, by decydując się w imieniu firmy na usługi prawne, kierować się wprost do fachowców, którzy specjalizują się w danej dziedzinie. Jak (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2017-06-11

Fachowe porady prawne gwarancją dobrej firmy

Regulamin e-sklepu - rozsądek czy głupota?

tagi: notariusz, prawo, radca prawny

(...) W życiu codziennym z każdej strony, w każdej dziedzinie, otoczeni jesteśmy przez zbiory różnorodnych przepisów zamieszczonych w ustawach, kodeksach, rozporządzeniach czy innych dokumentach. Ich zadaniem jest regulowanie zasad naszego życia i postępowania. Wskazują akceptowalne i pożądane postępowania i określają zachowania nieakceptowalne, podlegające zazwyczaj karom. Wszystko po to, by każdy miał jasność obowiązujących przepisów, by znał swoje obowiązki, ale i prawa. Odnosi się to również do kwestii zakupów. I o ile oddać, wymienić czy reklamować produkt w sklepie stacjonarnym jest znacznie łatwiej, o tyle sklepy internetowe rządzą się swoimi prawami. I właśnie po to, by zadbać o jasność zakupów, zabezpieczyć sklep (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2015-06-30

Regulamin e-sklepu - rozsądek czy głupota?

Różnice między prawnikiem a radcą prawnym

tagi: notariusz, prawo, radca prawny

(...) Szukanie pomocy w kwestiach prawnych powoduje, że trafia się do kancelarii adwokackiej . Jednak nie tylko adwokat może udzielać konkretnych pomocy prawnych, do dyspozycji pozostają również radcy prawni. Czy są różnice w tych dwóch zawodach, czy usługi oferowane przez radcę prawnego będą miały identyczny wymiar jak te przygotowane przez prawnika? Czym różnią się od siebie ci dwaj specjaliści z zagadnień prawnych.Adwokat w toku swojej pracy może udzielać rozmaitej pomocy, najczęściej będzie to sporządzanie opinii prawnych, opracowanie odpowiednich aktów prawnych, kompleksowe poradnictwo w zakresie określonego typu prawa. Dodać należy naturalnie fakt, że prawnik ma pełne prawo (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2015-01-26

Różnice między prawnikiem a radcą prawnym

Kiedy i po co do notariusza?

tagi: notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Wśród wielu zawodów prawniczych znajdziemy między innymi notariusza. Wielu Polaków nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, w jakich sytuacjach należy korzystać z usług notariusza i czym tak na prawdę różni się on od adwokata. Czy notariusz zawsze może zastąpić adwokata i jakie koszty przyjdzie nam ponieść w związku ze skorzystaniem z jego usług?Podstawowym zadaniem notariusza jest tworzenie tak zwanych aktów notarialnych - dokumenty sporządzone w formie aktu notarialnego, tj. uwierzytelnione przez notariusza i tworzone przez niego w obecności stron, mają nie tyle większą moc dowodową (w polskim prawie wszystkie dowody użyte w procesie zawsze mają taką (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2014-09-10

Kiedy i po co do notariusza?

Jak napisać dobry sprzeciw od nakazu zapłaty

tagi: nakaz zapłaty, notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

(...) wówczas musimy to udowodnić np. za pomocą zeznania świadków czy potwierdzenia przelewu), nienależne roszczenia (w przypadku nieważnej umowy, na podstawie której powód domaga się zapłaty) lub sporne roszczenia ( gdy pozew dotyczy np.  zapłaty za usługę, wtedy powód może kwestionować prawidłowość jej wykonania).Kiedy użyjemy odpowiednich argumentów sąd może oddalić powództwo. Aby stworzyć prawidłowe pismo można posłużyć się gotowym formularzem lub wzorem których jest (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2014-06-15

Jak napisać dobry sprzeciw od nakazu zapłaty