Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Jak napisać dobry sprzeciw od nakazu zapłaty

tagi: nakaz zapłaty, notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Wbrew pozorom napisanie sprzeciwu nakazu zapłaty jest bardzo proste. Najważniejszą kwestią w tym wypadku jest przestrzeganie terminu (na złożenie sprzeciwu mamy dwa tygodnie od momentu otrzymania nakazu zapłaty) i użycie odpowiednich argumentów w celu zakwestionowania roszczeń jakich domaga się powód. Istnieje kilka możliwości, aby podważyć nakaz zapłaty. Należą do nich: przedawnienia (którym ulega spora liczba roszczeń), spełnienie roszczenia (gdy pozwany uregulował roszczenia, (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2014-06-15

Jak napisać dobry sprzeciw od nakazu zapłaty