Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Testament u notariusza

tagi: gliwice, kancelaria, notariusz, prawnik, usługi prawnicze

(...) oraz różnorakie kolekcje przez kilkadziesiąt lat, a potem musimy się ich pozbyć na czyjąś rzecz. Warto jednak postarać się o to, aby nasz z trudem zbierany dobytek dostał się w ręce osób, które szanujemy, lubimy, kochamy lub podziwiamy. Właśnie dlatego większość osób decyduje się na spisanie testamentu. (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2017-10-30

Testament u notariusza

Fachowe porady prawne gwarancją dobrej firmy

tagi: adwokat, kancelaria, notariusz, prawnik, radca prawny

(...) takich kwestii są kwestie prawne. Nierzadko osoba odpowiedzialna potrzebuje zgłosić się do profesjonalistów po usługi prawne dla firm. Szczególnie istotne jest to w sytuacjach, gdy sprawa opiewa na spory kwoty pieniężne, lecz jest tak również, gdy chodzi o wizerunek firmy i pewną sytuację trzeba załatwić "dla zasady".W działalności każdego przedsiębiorstwa zdarzają (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2017-06-11

Fachowe porady prawne gwarancją dobrej firmy

Kancelaria prawna - oferta dla firm i osób

tagi: kancelaria, prawo, radca prawny, usługi prawne

(...) Powszechnie wiadomo, że nieznajomość przepisów prawa nie zwalnia z ich przestrzegania. W życiu codziennym bardzo często dochodzi do sytuacji, w których interpretacja obowiązującego prawa przysparza wielu trudności. Właśnie dlatego konsultacja prawna stanowi niezastąpioną pomoc nie tylko dla firm i spółek handlowych, ale także dla osób fizycznych. Kancelaria prawna w (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2014-11-01

Kancelaria prawna - oferta dla firm i osób

Prawo a rodzina

tagi: adwokat, kancelaria, radca prawny, usługi prawnicze

(...) przepisami wymaga sporych nakładów pracy, predyspozycji intelektualnych i czasu powszechnie korzystamy z usług adwokatów. Adwokat a rodzina Adwokat może świadczyć pomoc prawną rodzinie jako podstawowej komórce społecznej np. reprezentując ją przed urzędami i państwem jako takim. Najczęściej jednak typowa pomoc adwokacka sprowadza się do pomocy prawnej i reprezentacji w (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2014-07-26

Prawo a rodzina