Kategorie

Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2017-12-20

Firma za granicą
W czasach wolnego rynku na Starym Kontynencie oraz swobodnego przepływu ludzi i kapitału, zakładanie firmy w kraju innym niż własna ojczyzna jest na porządku dziennym.

Szczególnie chętnie korzystają z takiej możliwości przedsiębiorczy Polacy. Wielu z nich swoje biznesy prowadzi poza granicami. Wiedzą bowiem, że do założenia firmy wystarczy im dobry polski adwokat w Niemczech czy w innym kraju. 
Z pozoru może się wydawać, że działalność gospodarcza poza granicami kraju jest projektem bardzo trudnym do zrealizowania. Jedna w praktyce często okazuje się to zadaniem o wiele prostszym niż początkowo się zakładało. Ważne jest przede wszystkim to, aby znaleźć rzetelnych specjalistów takich jak Pan Tomasz ze strony http://www.tomaszgaj.eu/pl/specjalizacja , którzy udzielą niezbędnego wsparcia formalnego, zadbają o szczegóły, ale będą także w stanie udzielić niejednej wskazówki dla początkującego. 
Takim wsparciem często okazuje się polski prawnik w Austrii. Jego wsparcie jest nieocenione, zwłaszcza jeżeli startujący z biznesem przedsiębiorca nie zna jeszcze dobrze realiów danego kraju. W prowadzeniu biznesu ważne jest bowiem nie tylko zorientowanie w przepisanych, ale także mniej formalna wiedza na temat tego, jak załatwia się różne sprawy. Kultura i tradycja także w urzędach mają spore znaczenie. Co kraj, to obyczaj. A owe obyczaje poznaje się długo, ponieważ trzeba spędzić sporo czasu z obywatelami danego kraju. 
Bez tego zakładanie spółki w Austrii, czy jakimkolwiek innym kraju jest bardzo trudne. Co więcej, im dalej w las, tym będzie ciężej, ponieważ prowadzenie biznesu wymaga dobrego zorientowania w temacie i bycia uważnym na to, jak wygląda życie w danym miejscu.

Fotografie:


zakładanie spółki w Austrii
polski prawnik w Austrii
polski adwokat w Niemczech