Kategorie

Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Dodany przez Krystian Nikiel | 2017-06-11

Fachowe porady prawne gwarancją dobrej firmy
Firma, która funkcjonuje prawidłowo wymaga właściwego zarządzania.

To właśnie zarząd jest odpowiedzialny za to, że każdy z pracowników pracuje produktywnie i przedsiębiorstwo przynosi pokaźne profity. Zarządzanie firmą jest jednak trudnym wyzwaniem, które wymaga nie lada umiejętności. Trzeba wszakże zadbać o bardzo wiele różnych kwestii i szczegółów.
Jedną z takich kwestii są kwestie prawne. Nierzadko osoba odpowiedzialna potrzebuje zgłosić się do profesjonalistów po usługi prawne dla firm. Szczególnie istotne jest to w sytuacjach, gdy sprawa opiewa na spory kwoty pieniężne, lecz jest tak również, gdy chodzi o wizerunek firmy i pewną sytuację trzeba załatwić "dla zasady".
W działalności każdego przedsiębiorstwa zdarzają się bowiem nieuczciwi klienci lub zleceniobiorcy, którzy nie wywiązują się należycie z zawartych w umowie zobowiązań. Wspomniane powyżej kwestie są właśnie tym, w czym może pomóc radca prawny.
Ponadto, niesamowicie ważne jest, by decydując się w imieniu firmy na usługi prawne, kierować się wprost do fachowców, którzy specjalizują się w danej dziedzinie. Jak wiadomo, zupełnie inaczej prezentuje się ogólnie pojęte prawo rodzinne, karne, cywilne etc. niż konkretne prawo związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dlatego to, czym zajmuje się kancelaria prawna jest definiowane poprzez naturę spraw, jakie są jej specjalnością.
Jak zatem widać, żadna firma nie może obyć się bez fachowej obsługi ze strony jaką oferuje zespół kancelarii prawnej. Gąszcz przepisów od których pękają kodeksy oraz ich zawiłość sprawia, że przedsiębiorca nie jest z reguły w stanie zajmować się tematami prawnymi na własną rękę. Nie jest w stanie, ponieważ ma na głowie ogrom innych spraw. Spraw, które bezpośrednio wiążą się z prawidłowym funkcjonowaniem jego firmy i przekładają na to, jak bardzo jest rentowna.

Fotografie:


radca prawny
notariusz
prawnik
kancelaria
adwokat