Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Fachowe porady prawne gwarancją dobrej firmy

tagi: adwokat, kancelaria, notariusz, prawnik, radca prawny

(...) Firma, która funkcjonuje prawidłowo wymaga właściwego zarządzania. To właśnie zarząd jest odpowiedzialny za to, że każdy z pracowników pracuje produktywnie i przedsiębiorstwo przynosi pokaźne profity. Zarządzanie firmą jest jednak trudnym wyzwaniem, które wymaga nie lada umiejętności. Trzeba wszakże zadbać o bardzo wiele różnych kwestii i szczegółów.Jedną z (...)

Dodany przez Krystian Nikiel | 2017-06-11

Fachowe porady prawne gwarancją dobrej firmy

Prawo a rodzina

tagi: adwokat, kancelaria, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Prawo ingeruje w wiele dziedzin naszego życia. Musimy się w nim odnajdywać i funkcjonować w zgodzie z przepisami - jedynie one tak naprawdę normalizują nasze stosunki z otoczeniem, chronią przed samowolą i anarchią. Prawu podlega również rodzina. W stosunki rodzinne ingeruje ono coraz głębiej i coraz częściej. Ponieważ nieznajomość prawa szkodzi, a zaznajomienie się z (...)

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2014-07-26

Prawo a rodzina