Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Regulamin e-sklepu - rozsądek czy głupota?

tagi: prawo, radca prawny, notariusz

W życiu codziennym z każdej strony, w każdej dziedzinie, otoczeni jesteśmy przez zbiory różnorodnych przepisów zamieszczonych w ustawach, kodeksach, rozporządzeniach czy innych dokumentach. Ich zadaniem jest regulowanie zasad naszego życia i postępowania. Wskazują akceptowalne i pożądane postępowania i określają zachowania nieakceptowalne, podlegające zazwyczaj karom. Wszystko po to, by każdy miał jasność obowiązujących przepisów, by znał swoje obowiązki, ale i prawa. Odnosi się to również do kwestii zakupów. I o ile oddać, wymienić czy reklamować produkt w...

Dodany przez Krystian Nikiel | 2015-06-30

Regulamin e-sklepu - rozsądek czy głupota?