Najnowsze

Środowiska prawnicze nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian dotyczących pijanych kierowców, które planowane są w Kodeksie Karnym. Jak podkreśla radca prawny Sylwia Wiązowska-Grehl z Wrocławia wprowadzenie obowiązkowej nawiązki w wysokości min. 10 tys. PLN na rzecz poszkodowanego spowoduje dodatkowe komplikacje w kwestii dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej.

Resort Sprawiedliwości wreszcie zrozumiał, że osadzanie w więzieniach osób uporczywie uchylających się od płacenia alimentów to ślepa droga. Prawnik Krzysztof Rejtan z kancelarii radców prawnych w Łodzi twierdzi, że na skutek orzeczonego rozwodu i rozpadu pożycia należy w zupełnie inny sposób zmusić ojców do wypełniania obowiązku alimentacyjnego. Jest szereg innych instrumentów, które będą skuteczne.


Kiedy i po co do notariusza?

tagi: usługi prawnicze, radca prawny, notariusz

Wśród wielu zawodów prawniczych znajdziemy między innymi notariusza. Wielu Polaków nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, w jakich sytuacjach należy korzystać z usług notariusza i czym tak na prawdę różni się on od adwokata. Czy notariusz zawsze może zastąpić adwokata i jakie koszty przyjdzie nam ponieść w związku ze skorzystaniem z jego usług?Podstawowym zadaniem notariusza jest tworzenie tak zwanych aktów notarialnych - dokumenty sporządzone w formie aktu notarialnego, tj. uwierzytelnione przez notariusza i tworzone przez niego w obecności stron, mają nie tyle większą...

Dodany przez Janina Żyro-Zalewska | 2014-09-10

Kiedy i po co do notariusza?